Designový kožený nábytek se u nás rozmohl až někdy v devadesátých letech dvacátého století – poměrně pozdě. Ovšem velice rychle zde zdomácněl a Češi si na luxus a eleganci, které se v kůži kloubí, rychle zvykli.
Kůže nevyjde z módy jenom tak
Kůže hraje stále prim, vidíme ji v magazínech, v obchodech s nábytkem, vidíme ji v televizních seriálech neustále v užitku, ale hlavně ji vidíme v domácnostech. Proč? Nejspíš proto, že žádný jiný povrchový materiál nespojuje tolik užitečných a důležitých vlastností, jako je právě kůže. A které vlastnosti to jsou?
– Hladká
– Příjemná na dotek
– Teplá
– Hebká
– Elegantní
– Stylová
– Nadčasová
Pečování o kůži je oproti tkaninám velice snadné, tvrdí designéři
Udržet kůži je náročné?
- Mýty o tom, jak je kůže náročná na údržbu, se zrodily mnohem dříve než internet a jsou stejně nekončící jako dominantní pozice kůže na trhu
Avšak v pravdě péče o kůži není tak náročná. Hlavně musí jít skutečně o kůži, která je určena k použití na nábytek, zbytek je jenom pár jednoduchých pravidel:
1. Nikdy nesušit kůži pomocí fénu na vlasy
2. Nikdy nepoužívejte k čištění krém na boty
3. Nikdy nepoužívejte k čistění chemické čistidla
4. Nikdy k čistění nepoužívejte přípravky kosmetické
Vždy chraňte kožený nábytek před přímým sluncem a velkou horkostí. Použijte čisticí prostředek, který doporučí prodejce. Od prachu utírejte suchým hadříkem. Můžete jednou za čas na kožený nábytek aplikovat kondicionér určený na kůži, který vám doporučí prodejce nábytku – ten kůži zjemní a usnadní její čištění nebo otírání.