Dětské patrové postele – splnitelný dětský sen


Dětské pokoje mívají jeden podstatný nešvar a tím je nedostatek prostoru. Děti jsou totiž ze své přirozenosti nesmírně hravé a pohyblivé a mohou se cítit v malé uzavřené místnosti stísněně. A co teprve tehdy, jestliže ji zabarikádujete psacím stolem, postýlkou a skříní s posuvnými dveřmi.
pokojíček dětí

Prostorové řešení

Jednou z největších výhod řešení prostorového uspořádání dětských pokojů je však značná flexibilita, kterou nám umožňují patrové postýlky. Teď ovšem zapomeňte na typické palandy ve stylu vojenských ložnic, dnes je trh zásoben zajímavými modely, které využívají spodní prostor nesmírně účelně. Ten se může proměnit v posezení s psacím stolem anebo ve skříňku, komody, otevřený box na hračky apod. Variant je skutečně mnoho, stačí jen vybrat tu nejvhodnější.
dětská herna

Pozor na zabezpečení

Každá mince má svůj rub a líc a to platí i v případě dětských patrových postelí. Měli bychom dbát na to, aby výška palandy byla taková, kde se dítě pohodlně na horní matraci posadí. To znamená, že by měla být horní hrana matrace od stropu vzdálená zhruba 105 cm.
Každý výrobek na této bázi musí být opatřen bezpečnostním zábradlím anebo boční bariérou. Vhodnějším a praktičtějším a hlavně bezpečnějším řešením jsou šikmé schůdky, než kolmý úzký žebřík. Pamatujte také na to, že svému dítěti budete postýlku stlát především vy, a že se tedy musíte snadno k hornímu lůžku dostat.
Velice zásadní je výběr materiálu, ideálním řešením je vždy masiv. Dřevotříska se po několika měsících běžného provozu začne nebezpečně viklat v čepových a šroubových spojích, což platí zvláště pro neposedné děti. Dalším problémem jsou ostré hrany a rohy. Podstatný je i výběr vhodné tvrdosti matrace, aby dětem nedeformovala páteř. A na závěr byste také měli vědět, že evropské bezpečnostní standardy pamatují na to, že obecně nejsou patrové postele vhodným řešením pro děti do šesti let.